Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Powiatowa Biblioteka Publiczna im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie

Deklaracja dostępności

Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej https://pbphrubieszow.naszabiblioteka.com/ zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:
  • Data przeglądu deklaracji:

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Treści niedostępne:

  • Na stronie nie zapewniono alternatywy dla treści nietekstowej,
  • Dla informacji brak właściwej relacji,
  • Strona używa grafik aby przedstawić tekst,
  • Kontrast kolorów pomiędzy obiektami graficznymi a kolorami przylegającymi nie jest w stosunku minimum 3:1,
  • Na stronie internetowej nie zawarto celu linków w kontekście

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Oświadczenie sporządzono dnia

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Małgorzata Szymańska, adres poczty elektronicznej pbphrub@wp.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 84 6972689. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audio deskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie, 3-go Maja 11, 22-500 Hrubieszów

  1. Siedziba Powiatowej Biblioteki Publicznej im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie usytuowana jest w bocznej (zachodniej) oficynie budynku Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Jest to barokowoklasycystyczny XVIII-wieczny dwór zwany du Château od nazwiska właściciela, położony na dziedzińcu, do którego prowadzi podwójna żelazna brama wjazdowo-wejściowa. Dwór wpisany do rejestru zabytków. Główne wejście do biblioteki stanowią podwójne dwuskrzydłowe drzwi, z których do wchodzenia używane jest jedno skrzydło.
  2. Do pomieszczeń zajmowanych przez bibliotekę prowadzi jedno wejście. Przeszkodą są same dwuskrzydłowe drzwi wejściowe do budynku, uniemożliwiające swobodny wjazd wózkiem inwalidzkim. Główne drzwi do siedziby biblioteki zabezpieczone są dwuskrzydłową żelazną kratą. Krata zabezpiecza również drzwi do pomieszczenia biurowego.
  3. Brak windy. Korytarz, z którego wchodzi się do wypożyczalni jest niewielki, wąski i nie przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Również samo wejście do pomieszczenia jest barierą dla tych osób – drzwi nie otwierają się w pełni. Z korytarza do części biurowej biblioteki prowadzą strome, kręte schody bez spocznika.
  4. Brak pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.
  5. Brak miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Najbliższy parking położony jest po drugiej stronie ulicy biegnącej równolegle do budynku siedziby biblioteki (na wprost bramy wjazdowowejściowej). Na parkingu zapewniono dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych.
  6. Jest możliwość wstępu z psem asystującym.
  7. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
  8. Brak toalet przystosowanych dla osób niepełnosprawnych.
  9. Jest możliwość wyjścia do osoby z niepełnosprawnościami.

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Biuletyn Informacji Publicznej